Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V hlavním městě ozdobí vánoční trhy stoleté saně i lev

24. 11 2018 | V těchto dnech zhruba čtyřicítka zaměstnanců firmy na výrobu dekorací z Kunratic dokončuje zakázku pro pořadatele vánočních trhů na Staroměstském náměstí. Projektová manažerka firmy SOS dekorace Hedvika Výborná prozradila, že součástí výzdoby budou sto let staré saně. „V současnosti procházejí renovací. Měli jsme je ve firmě už nějakou dobu a čekali jsme, až se budou hodit,“ řekla Výborná.

Starožitný kus koupil jeden ze spolumajitelů podniku před několika lety. Prodejce i jeho děda, který se saněmi jezdil, pocházejí z okolí Orlíku. Kromě saní se firma pochlubila zlatým obloukem, který bude součástí vyhlídkového můstku. V jeho středu je umístěn dvouocasý lev. Ten symbolizuje stoleté výročí od vzniku republiky.

Červená spolu se zlatou budou dominantními barvami výzdoby. Koulemi v těchto barvách jsou ozdobené i girlandy z umělého jehličí, které přijdou na štíty prodejních stánků. Všechny kouličky musejí pracovníci firmy předem provrtat, aby je mohli přidělat napevno. „Doma si je jen tak pověsíte na háček, ale na náměstí musejí odolat větru a nespadnout,“ vysvětlila Výborná.

Chybět nebude ani nazdobený vánoční strom. Ten letošní vyrostl v obci Rynoltice v Libereckém kraji. Na jeho výzdobu spotřebují dekoratéři jeden kilometr kabelů s LED osvětlením a 4 až 5 tisíc ozdob. Strom se slavnostně rozsvítí 1. prosince.

Firma začíná s výrobou dekorací v průběhu září. Kostry velkých kusů se vyrábějí v tamní kovárně. Menší části se vyřezávají z polystyrenu a někdy ze dřeva. V šicí dílně švadleny vytvářejí dekorace do dětských koutků, šijí mašle a textilní ozdoby na stromky.

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz