V neděli o pohár ředitele Zoo Praha

V pražské zoo se v neděli 16.března uskuteční druhý ročník Běhu dvojic Zakázankou. Zúčastní se ho i moderní pětibojař David Svoboda a badmintonista Petr Koukal.

Stezka Zakázanka, jež vede napříč skalním masivem a spojuje severní a jižní část areálu pražské zoo, byla po čtyřech desetiletích loni zpřístupněna. U příležitosti jejího slavnostního otevření uspořádala v roce 2013 pražská zoo první ročník Běhu dvojic Zakázankou. V neděli 16. března vyrazí na trasu dlouhou 500 a 1500 m další sportovní páry v ročníku druhém. Účast přislíbili i olympijský vítěz, moderní pětibojař David Svoboda a mnohonásobný mistr republiky, badmintonista Petr Koukal. „David Svoboda zastupuje Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat i sociálně slabším dětem a přispívá na sportovní vybavení, kroužky či soustředění,“ říká mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment a dodává: „Stejně zajímavá bude i účast předsedy Komise sportovců Petra Koukala.“
 
Běh Zakázankou je vypsán pro závodníky ve dvou kategoriích. Soutěžit mohou dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem (do 15 let) a dvěma dospělými. Na všechny páry, které doběhnou do cíle, čeká odměna. Hlavní cenou je pohár ředitele zoo a možnost vypravit se do zázemí chovu žiraf nebo lachtanů. Zájemci o účast v Běhu dvojic Zakázankou se musí registrovat emailem na adrese caltova@zoopraha.cz, a to do pátku 14. března 16 hodin. Spolu s potvrzením registrace obdrží závodníci také informace o přesné době startu a další pokyny.