V Podolí se sejdou matky s kočárky, upozorní na bariéry ve městě

Do Podolí se ve středu již popáté sjedou pražské matky s kočárky, aby upozornily na bariéry bránící jim ve volném pohybu po městě. Pořádající agentura Big Fish & Co očekává až pětitisícovou účast, což může zkomplikovat dopravu na Podolském nábřeží. Akce se koná od 10:00, kolem čtvrté hodiny se matky pokusí překonat rekord v počtu kočárků na jednom místě. Ten od roku 2012 je 1120 kočárků.

S dopravními komplikacemi budou muset počítat řidiči v okolí Žlutých lázní po celou středu. "Velká část maminek přijede městskou dopravou, takže budou ucpané přechody a nástupní ostrůvky tramvají," upozornil Lukáš Nádvorník ze spolupořádajícího serveru Babyweb.cz. "Ale třetina přijede vlastním autem, takže na Podolském nábřeží nastane dopravní chaos. Maminky budou parkovat, vystupovat s dětmi a vybalovat kočárky. To může být velmi nebezpečné, " doplnil s tím, že provoz bude usměrňovat policie.
 
Pražský dopravní podnik nasadí v den happeningu na trase vedoucí do Podolí nízkopodlažní tramvaje.
 
Na akci se bude také podepisovat petice, která požaduje bezbariérový přístup do všech stanic metra a nízkopodlažní tramvaje a autobusy a bude určena vedení Prahy.
 
zdroj: ČTK