V poradenském centru PRE vám pomohou s výběrem nejvhodnějších elektrospotřebičů

Nevíte si rady s výběrem elektrického spotřebiče? Rádi byste ušetřili za účet za elektřinu? V Centru energetického poradenství (CEP) společnosti Pražská energetika, a. s., (PRE), které sídlí v Jungmannově ulici v Praze, jsou připraveni vám pomoci. Jste-li zákazníkem PRE, máte navíc možnost při speciálních akcích pořídit celou řadu domácích spotřebičů renomovaných firem s výraznou slevou. A pokud si nejste jisti svou spotřebou elektřiny, můžete si zde zapůjčit měřič, který vám pomůže zhodnotit energetickou náročnost vaší domácnosti. Návštěvníky zde čekají také přednášky, výstavy a další zajímavé akce.

„Bezmála čtyři roky poskytujeme v Centru energetického poradenství našim klientům bezplatný servis v podobě rad, individuálních konzultací a nejrůznějších slevových akcí. Veřejnosti navíc zprostředkováváme možnost se zdarma seznámit s nejmodernějšími technologiemi v oblasti trendů v hospodaření s energiemi, ale například i elektromobility a dalších,“ uvedl Petr Holubec, tiskový mluvčí PRE.

V poradenském centru vám například pomohou s výběrem vhodného osvětlení do vaší domácnosti. V posledních letech se v tomto ohledu velkým tématem staly úsporné žárovky. Jednotlivé typy se však liší nejen v možnostech jejich využití, ale hlavně v barvě a teplotě světla, které produkují. „Návštěvníci si zde mohou vyzkoušet, jak jednotlivé žárovky svítí a naši pracovníci jim s výběrem pomohou, poradí, které světlo se více hodí do kuchyně, které do lampičky na čtení a podobně. Naši klienti mají navíc možnost nakoupit úsporné žárovky s výraznou slevou oproti běžným obchodům,“ vysvětlil Petr Holubec s tím, že tak mohou předejít rozčarování, které je poměrně běžné, když koupíme žárovky v obchodě a doma pak zjistíme, že světlo, které vydávají, nám nevyhovuje.  
 
Podobné poradenství nabízí centrum i v oblasti vytápění akumulačními kamny či ohřevu vody. V tomto případě nabízí PRE i možnost zakoupení zboží včetně jeho odborné montáže. Technici zařízení zákazníkovi přivezou až domů, provedou demontáž starého kusu, pokud to zákazník požaduje, a dle přání zákazníka namontují nový. Kromě prodeje a poradenství o úsporách však centrum nabízí i další slevy, které poskytuje prostřednictvím svých partnerů. Zákazníci mohou získat například slevu na pořízení tepelného čerpadla, elektrokotle, ale třeba i kvalitních oken, která splňují současné standardy.
 
Kompletní nabídku aktuálních slev, informací a akcí pořádaných Centrem energetického poradenství je možné nalézt na webové stránce www.energetickyporadce.cz/nabidka-zbozi nebo přímo v budově centra v Jungmannově ulici 21 v Praze 1. 
 
Čtvrtý ročník výstavy e-mobility 
 
V Centru energetického poradenství Pražské energetiky, a. s., (PRE) je právě v plném proudu čtvrtý ročník výstavy e-mobility. Jde bezesporu o největší akci svého druhu v České republice, jejímž cílem je seznámit veřejnost s aktuální nabídkou dopravních prostředků na elektropohon a s možností jejich využívání v individuální městské dopravě. Výstava potrvá do konce června.
 
„Návštěvníci mají možnost zhlédnout rozsáhlou expozici různých typů a značek elektromobilů, elektromotocyklů, elektroskútrů, elektrokol, elektrokoloběžek a ostatních elektromobilních dopravních prostředků,“ vysvětlil Petr Holubec, tiskový mluvčí PRE s tím, že pomyslnou třešničkou na dortu je určitě představení plug-in hybridu Fisker Karma - oblíbeného modelu hollywoodských celebrit.  Tradičně jsou na výstavě nejvíce zastoupena elektrokola a letošní ročník je také zaměřen na elektrokoloběžky, které zaznamenaly v posledním roce velký boom. V rámci výstavy je prostor i pro projekty Skupiny PRE v oblasti e-mobility. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout kromě zmíněných elektrokol v půjčovně PREkolo i nabíjecí stanice (tzv. ePointy). Po celou dobu výstavy probíhá soutěž, ve které je možné vyhrát bezplatné zapůjčení elektrokol.
 
Kontakty
 
Zákaznická linka: 840 550 055
email: pre@pre.cz
www.pre.cz