Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V Praze budou dnes večer předány Ceny divadelní kritiky

13. 03 2015 | V pražském Divadle Na Zábradlí budou dnes večer vyhlášeni držitelé Cen divadelní kritiky, které 22 let nesly v názvu jméno režiséra Alfréda Radoka. Ceny se udělují na základě ankety časopisu Svět a divadlo; letos hlasovalo 69 kritiků. Žhavým kandidátem na některou z cen je Divadlo Na Zábradlí, které objevilo se ve všech osmi kategoriích a celkem má devět nominací. Online přenos ceremoniálu odvysílá webu ČT24. 

Nejlepší inscenací roku se může stát drama Maryša Aloise a Viléma Mrštíkových, jak je v HaDivadle nastudoval režisér Lukáš Brutovský. Naději má i projekt Naivního divadla Liberec autorů Freda Rodriana, Víta Peřiny a kolektivu nazvaný O beránkovi, který spadl z nebe režisérky Michaely Homolové, a také představení Miloše Orsona Štědroně Velvet Havel v režii Jana Friče v Divadle Na Zábradlí. Titul Divadlo roku 2014 mohou kromě Divadla Na Zábradlí získat Studio Hrdinů z Prahy, brněnské HaDivadlo a Městské divadlo Kladno. 
    
Kategorie Talent roku obsahuje v nominacích režiséra Lukáše Brutovského, herce Martina Donutila, režisérku Annu Petrželkovou a herečku Marii Poulovou. 
    
Cena Alfréda Radoka byla poprvé udělena za rok 1992. Loni ale správní rada Nadačního fondu Cen Alfréda Radoka, který je na základě ankety časopisu Svět a divadlo uděloval, oznámila, že s nimi končí. Za důvod označila "rozdílné názory obou stran na podobu inscenačních cen". 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz