V Praze začnou opravy důležitých silnic

Hlavní město chystá na letní prázdniny opravy několika důležitých a vytížených komunikací. S omezením provozu musí řidiči počítat na magistrále v ulici 5. května, v ulici K Barrandovu nebo na přemostění Plzeňské ulice. Vyplývá to ze seznamu plánovaných uzavírek, který ČTK poskytl náměstek primátora Josef Nosek (ODS) a Technická správa komunikací hlavního města Prahy. Opravovat se bude rovněž několik tramvajových tratí. Některé uzavírky potrvají až do konce srpna.

V neděli 1. července se začnou rekonstruovat mostní uzávěry na přemostění Plzeňské ulice v Praze 5, tedy na spojnici mezi Strahovským tunelem a tunelem Mrázovka. Doprava bude omezena ve dvou pruzích ze tří. Ve stejném dni začne rekonstrukce magistrály na ulici 5. května v úseku od ulice Hvězdova k Vyskočilově a dále k přemostění Jižní spojky. V obou směrech budou v provozu dva jízdní pruhy.

V prvním červencovém týdnu se začne pracovat na opravě ulice K Barrandovu v úseku mezi ulicemi Štěpařská a K Holyni. Ve stejné době začne rekonstrukce vozovky na Poděbradské ulici. Řidiči tam musí počítat s uzavírkou směru z centra. Celý červenec bude uzavřen také Letenský tunel.
 
Kromě toho budou pokračovat některé opravy, které začaly už v minulých měsících. Řidiči musí i nadále počítat s omezením na třídě Milady Horákové či na Evropské třídě. Uzavřena je část Michelské ulice.
 
"Červenec a srpen jsou pro větší opravy ideálními měsíci. Z dlouhodobých statistik vyplývá, že intenzita dopravy právě kvůli dovoleným klesá o deset až patnáct procent," uvedl mluvčí pražské technické správy komunikací Tomáš Mrázek.
 
Dopravní podnik chystá také několik tramvajových výluk. Dotknou se provozu na Letné, Floře, v Braníku a Hostivaři.
 
zdroj: ČTK