Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Velikonoce s autem na zemní plyn

25. 03 2013 | Velikonoce jsou důvodem k cestování. Prodloužený víkend řada lidí spojuje s návštěvou příbuzných, jedním z posledních lyžování nebo výlety. Pro ty, kdo chtějí ušetřit za pohonné hmoty nebo nemají vlastní auto, nabízí řešení Pražská plynárenská. Půjčí Vám auto s pohonem na zemní plyn (CNG), se kterým budete jezdit ve srovnání s benzínem za polovinu.      

Pražská plynárenská zprovoznila první CNG autopůjčovnu v České republice již  v roce 2007, a to v Praze 4- Michli , v ulici U Plynárny 500. K dispozici je pro zájemce celkem  40  vozidel značky FIAT a Iveco.  V nabídce jsou menší auta do města – FIAT Panda, Punto Evo, rodinné auto FIAT Multipla, ale třeba i dodávka Doblo Van nebo menší nákladní vůz pro převoz materiálu nebo stěhování – Iveco Daily. Bezpochyby největší předností těchto vozů jsou nízké  provozní náklady.  Kdo jezdí na zemní plyn, stojí ho to ve srovnání s benzínem méně než polovinu, přičemž rozdíl v jízdních vlastnostech vozu není nijak patrný. U menšího auta vychází např. 1 km na 1 Kč, a to je při současných cenách tradičních pohonných hmot  opravdu zajímavé. Na místě nejsou ani obavy týkající se možnosti natankování.  Jen v  Praze mají motoristé k dispozici 8 veřejných plnicích CNG stanic. Pět z nich vlastní a provozuje Pražská plynárenská, která mimochodem dlouhodobě nabízí nejnižší cenu CNG v České republice. Ta aktuálně činí  23,40 Kč/kg včetně DPH odpovídá 16,38 Kč/litr benzínu. V celé  České republice je 45 veřejných CNG plnicích stanic, maximální vzdálenost mezi nimi je 200 km, přičemž dojezd CNG vozidel je minimálně 250 km. Navíc, nabízená vozidla jsou dvoupalivová, a tak i v případě vyčerpání nádrže na zemní plyn  lze bez problémů   pokračovat v cestě standardním způsobem,  na benzín. 

Pro ty, které možnost zapůjčení auta s pohonem na zemní plyn zaujala,  připravila Pražská plynárenská v rámci své autopůjčovny speciální velikonoční nabídku „3 dny za cenu 2“. „Nabízíme zapůjčení všech  CNG vozidel z naší autopůjčovny v  termínu Velikonoc, tzn. od 29. března do 2. dubna 2013, za cenu jen dvou dnů. Konkrétně např. zapůjčení  FIATu Panda  na uvedené obrobí bude  za  690 Kč s limitem 450  projetých kilometrů  nebo za 863 Kč bez limitu projetých kilometrů.  V případě  FIATu Punto Evo 1.300 Kč s limitem 450 ujetých kilometrů a  1.625 Kč bez limitu ujetých kilometrů. Informace a této akci a CNG programu naší společnosti obecně, najdou zájemci na našich internetových stránkách www.ppas.cz“,  uvedl  v této souvislosti mluvčí Pražské plynárenské Miroslav Vránek.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz