VELKÝ SVÁTEK DESIGNU SE VRACÍ. PRAŽSKÝ DYZAJN MARKET SE ZABYDLUJE I NA STŘELECKÉM OSTROVĚ

Více než 300 designérů a tvůrců se o druhém zářijovém víkendu už podvacáté sejde na Piazzetě Národního divadla při příležitosti podzimního Dyzajn Marketu. Tentokrát se ale nově přesune také na nedaleký Střelecký ostrov, a naváže tak na zdejší srpnovou premiéru. Na obou místech nebude chybět doprovodný program s open-air koncerty, chill-out zónou či dětským koutkem. 

„Úspěch Dyzajn marketu, který jsme na Střeleckém ostrově v rámci Letňáku 2014 hostili před několika týdny, nám ukázal, že je to akce, se kterou je radost být spojen. Jsme proto rádi, že si pro podzimní veletrh si pořadatelé vybrali pro konání nejen Piazzetu ND, ale především Střelecký ostrov.  Léto nám sice dává pomalu vale, ale to neznamená, že si nemůžete užít hudbu a skvělý design s přidanou hodnotou všudypřítomného šumu Vltavy," říká Tomáš Kopečný, PR manažer Malostranské besedy, která pořádá kulturní program na Střeleckém ostrově.
 
Centrum Prahy zaplní během soboty 13. a neděle 14. září stánky s designovým oblečením, šperky a módními či interiérovými doplňky. „Mezi největší hvězdy bude bezesporu patřit značka Kartoons, která z papírových kartonů vyrábí originální nábytek, česko-slovenská značka oblečení pro pány i dámy YAXITAXI, nebo kožené brašny a kabelky Eggo,“ sděluje Alice Rossi za pořadatele Dyzajn marketu. 
 
Speciálně pro víkendové „tržiště“ vytvořilo 15 vybraných designérů také limitovanou kolekci DYZAJN. Podle pořadatelů půjde o skutečně originální lahůdky, které mají jedinou nevýhodu - jsou limitované a k dispozici tedy budou výhradně na místě.
 
Součástí Dyzajn Marketu bude také tentokrát ověřený doprovodný program - po kochání a nakupování tak pořadatelé zvou na vystoupení kapel, písničkářů, dýdžejů i divadelních představení. Těšit se můžete mimo jiné na Midilidi, Cirkus Ponorca nebo HiFi.
 
Originálně „dyzajnově“ bude postaráno rovněž o děti, rodiče se nemusí obávat přijít na Střelecký ostrov i se svými ratolestmi. „Nudit se tu určitě nebudou. K dispozici pro ně bude dětský koutek s divadélky, výtvarnými a kreativními workshopy i s dyzajnmarketovou bojovkou,“ láká PR manažer Letňáku 2014 Tomáš Kopečný.
 
Podzimní Dyzajn Market se na Piazzetě Národního divadla a na Střeleckém ostrově koná 13. a 14. září od 10 do 20 hodin.