Velký Vánoční networking aneb jedničky ve škole vám úspěch nepřinesou!

Abychom se vůbec mohli zamyslet nad touto otázkou, budeme se muset nejprve zeptat, co je k úspěchu potřeba.

1) 60 % profesního úspěchu závisí na tom, koho znáte.
 
A tady právě čeká vaše eso v rukávu. Ať totiž odbornou stránku věci zvládáte na jedničky nebo sbíráte koule, 6 krát důležitější bitva se odehrává tady. Koho ve škole znáte? Pouze svoje kolegy (a to ještě málo) nebo půlku školy? (Poznámka: ostatní by vás neměli znát jako největšího grázla.) Speciálně na vysokých školách máte jistotu (pokud jdete za svou vizí a máte jasně stanovený cíl - studujete tedy správnou školu), že své kolegy potkáte za pár let na místech, kam se potřebujete dostat i vy a kam byste se jinak těžko dostávali.
 
2) 30 % úspěchu v dnešní době ovlivňuje vaše umění se prezentovat, komunikovat a prodat (a nemám na mysli jenom byznys, ale např. svým dětem prodat morální hodnoty) - tohle jsou předměty, které se na školách téměř neučí, takže si budete muset pomoct sami. Kde? Rozhlédněte se po těch nejlepších a vyberte toho, kdo vám vyhovuje. Top speakeři a prezentátoři jsou: Anthony Robbins, Les Brown, Brian Tracy, Deepak Chopra, Bob Proctor atd. Pro více informací, zadejte do Googlu: “top 60 speakers”.
 
3) “pouze” 10 % pomyslného receptu na úspěch tvoří v dnešní době skutečné odborné znalosti. Ale pozor, těchto 10 % je nezbytných. Pokud budete svým známým kvalitně prodávat pouze “pšouky” ve zlatých krabičkách, nastoupí hořké zklamání. Jako když si dáte rumovou kouli, kde chybí rum!
 
Z těchto tří věcí, škola učí (dle autorova názoru nevalně) více méně jenom to třetí. Zbytek máte ve svých rukou, na známkách tedy moc nezáleží. Výjimku najdete pouze v některých (většinou vědních) oborech. Ostatní je na vás!
 
Problém: co když jste si tento článek přečetli AŽ PO tom, co jste začali (nebo dokonce přestali) studovat? Jste odsouzeni po zbytek života zůstat ve stejných kolejích nebo by se našla nějaká šance na úspěch?
 
Dobrá zpráva zní: šance existuje.
 
Špatná zpráva zní: cesta je poměrně dlouhá. 2 až 10 let podle toho, jak moc to s úspěchem myslíte vážně, jak hodně jste se stihli zkazit a co vás skutečně zajímá. Navíc: úspěch vyžaduje práci. Ne jenom chodit z učebny do učebny, ze semináře na seminář. Pro úspěch je nezbytné poznatky APLIKOVAT v praxi, hned! Dělat chyby a (po)učit se z nich. Většina lidí “to nedá”, protože se dřív vzdá.
 
Chcete uspět? Jste připraveni chybovat, prohrát, spadnout, dostávat od života rány a při tom si být 100% vědomi, že každá prohra a každý neúspěch je jenom další patník lemující vaši cestu k úspěchu? Jediný způsob, jak neuspět, je tuto cestu opustit. A většina opustí… Většina neuspěje.
 
Pokud jste připraveni vyhrát, pak vězte, že i cesta kolem světa se dá ujít krok za krokem.
 
Pokud nevíte přesně JAK začít, přijďte se informovat na jakýkoliv Coffee Break Networking nebo Večerní seminář Hafrode. To je platforma pro váš úspěch. V Hafrode s vámi pracují ve všech 3 bodech. Leadeři (kteří už úspěchu dosáhli) půjdou s vámi, po vaší cestě a krok za krokem vás k úspěchu dovedou.
 
Důležité je začít teď, právě teď je ta nejvhodnější doba.
 
Protože když ne teď, tak kdy? A když ne tohle, tak co?
 
Chcete se dozvědět o networkingu více? Chcete získat zajímavé nové kontakty pro sebe či vaší společnost? Přijďte 18. 12. 2014 od 18:30 hodin na Vánoční networking ve vyhlášeném klubu Duplex na Václavském náměstí v Praze. Prezentujte úspěšným lidem svoji společnost, svůj projekt, svojí vizi a co hledáte. Vstupenky na tuto výjimečnou akci zakoupíte online na www.hafrode.com/mujuspech Těšíme se na vás!
 
Kamil Sabbagh 2014