Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Více než polovina lidí financuje nové bydlení hypotékou. Využívají rekordně nízké sazby

31. 03 2016 | Úrokové sazby u hypoték ani letos nezastavily propad a stále snižují laťku rekordu až na historické minimum 2,02 procenta z letošního února. Rekordní jsou díky tomu i počty uzavřených hypotečních smluv. Loni jich banky podle ministerstva pro místní rozvoj sjednaly 102 tisíc, což bylo meziročně o 16,1 tisíce více. Růst zájmu o koupi bytu na hypotéku pozoruje i dlouhodobý developerský lídr EKOSPOL, který loni prodal na 900 nových bytů. Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy mu díky tomu ve své aktuální analýze přisuzuje 14procentní podíl na celém pražském trhu. Více než polovina klientů EKOSPOLU přitom při koupi využila hypotéky.   

„Extrémně výhodné hypoteční sazby, které od loňského roku takřka každý měsíc přepisují rekordní hodnoty, lákají stále více lidí. Vidíme to i u našich nejprodávanějších rezidenčních projektů, kde si hypoteční úvěr při koupi bytu nyní sjednává pět lidí z deseti,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice.

Kromě rekordně nízkých úrokových sazeb hraje významnou roli i obchodní politika jednotlivých bank, kterým se při stále častějším skloňování záporných úroků vyplatí půjčovat peníze klientům i za cenu nižšího, ale pořád alespoň nějakého úroku. S příchodem jara, které je na realitním trhu nejsilnějším obdobím roku, se bude aktivita bank v oblasti hypoték pravděpodobně ještě zvyšovat.

Volbu hypotečního financování nového bydlení podporuje i EKOSPOL, který připravil pro své klienty speciální nabídku. „Našim klientům nabízíme mimořádný produkt – Hypotéku EKOSPOL. Z vlastních peněz stačí uhradit pouze 50 tisíc korun při uzavření smlouvy o smlouvě budoucí kupní. Celý zbytek ceny bytu pak klient zaplatí hypotečním úvěrem,“ říká Korec a dodává, že díky prověřené finanční stabilitě naší firmy lze tento úvěr čerpat už ve fázi hrubé stavby. „V této fázi začíná klient už splácet i hypotéku. Tím ušetří oproti běžnému čerpání hypotéky u většiny ostatních developerů, při kterém během výstavby platí bance pouze úroky a na vlastní splátky úvěru dojde až po dokončení stavby,“ doplňuje Korec.

Současný vývoj na hypotečním trhu však pro zájemce o vlastní bydlení představuje i určité riziko. „Každý, kdo nyní hypotéku zvažuje, by měl pečlivě zvážit to, zda bude schopen své současné závazky platit i v budoucnu. Je jasné, že současně rekordně nízké úrokové sazby u hypoték nevydrží věčně. Očekávané zvýšení hypotečních splátek po skončení jejich aktuálních fixací může už za pár let způsobit mnoha domácnostem značné problémy. I nárůst o pouhý jeden procentní bod může měsíční splátku navýšit i o několik tisíc korun,“ varuje Korec. Předejít problémům lze podle něj například důkladným propočtem individuálního platebního kalendáře, který Hypotéka EKOSPOL samozřejmě umožňuje.

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během loňského roku reálně prodal 900 nových bytů, tržní podíl firmy tak činil 13 procent. Během 24 let na trhu EKOSPOL úspěšně dokončil 51 velkých developerských projektů pro 9000 spokojených zákazníků. Všechny své projekty financuje bez využití bankovních úvěrů. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost EKOSPOL je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt.
 

 

Diskuse

Čtěte více

Možnost náhradního plnění je jen třešničkou na dortu, říká Petr Horký

Desítky firem pravidelně využívají možnost náhradního plnění prostřednictvím nákupu výrobků nebo služeb  MYJÓMI DRUŽSTVA INVALIDŮ . Pro firmy s více než pětadvaceti zaměstnanci, které ovšem ...

Ženy, budujete kvalitně svou profesní síť?

Networkingové obědy pořádané neziskovou organizací Business & Professional Women CR (BPWCR) jsou skvělou příležitostí pro navazování nových kontaktů, setkání se zajímavými a úspěšnými ženami, ...

Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí zasažených tornádem

Ničivé tornádo se prohnalo jihomoravskými obcemi minulý čtvrtek a napáchalo škody v řádu miliard korun. Nadace Naše dítě zakládá sbírku na pomoc dětem z oblastí poničených přírodní katastrofou.

První ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE úspěšně zakončen

13 týdnů studia v programu Arizonské státní univerzity, 39 studentek a jejich projektů, 7 finalistek v závěrečné soutěži AWE a 1 vítězka. Takový byl 1.ročník společného vzdělávacího projektu ...

Češi se nejvíce obávají finančních ztrát, hospitalizace a pracovní neschopnosti

„Úroveň obav se ve srovnání s obdobím před dvěma lety celosvětově výrazně zvýšila. Tato bezprecedentní zdravotní krize měla zásadní dopad na životy lidí a ovlivnila jak jejich životní úroveň, tak ...

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz