Víkend s dětmi z dětského domova

Poslední zimní víkend roztančily prostranství parku za Staroměstskou radnicí děti z Dětského domova Krásná Lípa. V rámci doprovodného kulturního programu akce spojené s prodejem pod názvem Jarmark vystoupily v rámci doprovodného kulturního programu Jarmarku, kterou zorganizovala Nadace Pražské děti.

Ta také děti z domova do Prahy pozvala a připravila pro ně zajímavý celovíkendový program.

„Chtěl bych všem organizátorům Jarmarku poděkovat za tuto krásnou akci. Zvlášť bych pak chtěl samozřejmě poděkovat dětem z Dětského domova Krásná Lípa za jejich perfektní vystoupení a atmosféru, kterou pro nás ostatní vytvořily. Přeji jim do života vše dobré,“ řekl 1. zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek a přidala se k němu i radní Prahy 1 pro oblast školství Karolina Polverini, kteří se akce o víkendu rovněž zúčastnili.

V rámci doprovodného kulturního programu Jarmarku se představili malí obyvatelé dětského domova v působivých tanečních vystoupeních, ve kterých zazněly španělské rytmy, hip hop, a nechybělo například ani orientální vystoupení dětské interpretky břišních tanců. Vše, co děti na pódiu předvedly, rozpohybovalo i početné obecenstvo a zpestřilo tak poněkud chladné sobotní a nedělní odpoledne za Staroměstskou radnicí.

Malé tanečníky pozvala do hlavního města Nadace Pražské děti, která pro ně připravila i další nevšední zážitky, mezi nimiž nechyběla návštěva Pražského hradu a dalších památek, přenocování na lodi a návštěva natáčení televizní show.

www.praha1.cz