Výrobky a služby z MYJÓMI šetří firmám náklady

10. 01 2022 | Betelné šátky s nanofiltrem a další textilní doplňky či ponožky z dílen brněnského MYJÓMI družstva invalidů včetně veškerých nabízených služeb mohou zákazníci získat i v režimu náhradního plnění. Touto formou firmy nesplňující povinný podíl zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob mohou namísto odvodů do státní pokladny nakoupit zboží nebo služby od sociálních podniků, které daným procentem hendikepovaných zaměstnanců disponují. Výhodou je, že podniky odebrané služby i zboží mohou využít přímo pro svůj rozvoj. 

„Zákazníci náhradní plnění nejčastěji využívají při zajištění balicích a kooperačních prací, kdy pro ně balíme, přebalujeme nebo kompletujeme různé produkty, připravujeme vánoční nebo dárkové balíčky z výrobků, které si dodají nebo jim je obstaráme my, a podobně. Další firmy zase mají zájem o naše Betelné šátky a ponožky, které pak nabízejí svým zaměstnancům nebo obchodním partnerům. Vyhledávané jsou také služby naší ruční automyčky,“ upřesnil předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů Petr Horký. 

Balíčky vedou

V loňském roce se kupříkladu zčtyřnásobila produkce vánočních balíčků a zvedla se i poptávka po barvené dřevité vlně pro dekorační účely. Také tu v některých provozech barví, suší a balí zaměstnanci MYJÓMI. Stále žádanější jsou certifikované Betelné šátky, buď s potiskem na přání, anebo v neustále se rozšiřující škále barev a vzorů, které se z původně ochranné pomůcky staly i módním doplňkem. K šátkům loni přibyly čepice ze stejného materiálu a vybírat se dá i z dalších nových vzorů ponožek z pletací dílny. Tyto vlastní družstevní produkty se prodávají nejenom prostřednictvím dvou podnikových e-shopů, ale je možné je ve větším objemu zhotovit třeba s firemním logem nebo jiným specifickým obrázkem či nápisem. V rámci přefakturace družstvo invalidů zajistí i podobné výrobky, které nevznikly přímo v jeho dílnách, ale zaměstnanci k nim přidávají svůj podíl ruční práce - kupříkladu při balení desetitisíců roušek, respirátorů a dalších ochranných pomůcek. V náhradním plnění je možné získat také některé produkty od spolupracujících firem, ale i v tomto případě jde o nabídku doplněnou prací zdravotně znevýhodněných zaměstnanců družstva. Zmínit je možné třeba dárková psaníčka, do nichž pracovníci v dílnách MYJÓMI vkládají čokoládu z královédvorské firmy Carla, jindy jde o produkt z dalších chráněných dílen, jako je výběrová káva pražená v sociálním podniku NATURPARK 12 v Kokoříně.

Přehledně v brožurce

Náhradní plnění pro družstvo invalidů, které v pobočkách ve čtyřech krajích republiky zaměstnává zhruba 95 procent hendikepovaných pracovníků z celkových pěti set zaměstnanců, představuje konkurenční výhodu oproti společnostem, které ho obchodním partnerům poskytnout nemohou, nicméně na prvním místě je vždy stoprocentní kvalita odvedené práce. Kompletní nabídku produktů i služeb, které MYJÓMI zákazníkům nabízí v náhradním plnění i mimo něj, zahrnuje přehledná obchodní brožurka, o kterou je možné požádat obchodní zástupce na adrese obchod@myjomi.cz. 


 

 
.

Speciály

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz