Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Vyšla výpravná kniha o vojenské pevnosti Terezín

10. 01 2017 | Kniha Pevnost Terezín proti pruské rozpínavosti, kterou napsal historik Ivan Fuksa, představuje již dnes opomíjenou, ale velice zajímavou část dějin pevnosti Terezín. Ta byla vybudována na sklonku 18. století jako obrana proti pruské expanzi.  

Publikace popisuje všechna výrazná rozšíření pevnosti během 19. století a seznamuje s její podobou a vývojem. Hlavní část textu je věnována vývoji a výstavbě fortů v Terezíně. Čtenáři se seznámí i s velkým množstvím nerealizovaných návrhů na rozšíření pevnosti. Dozvědí se rovněž o zapojení Terezína do válečných konfliktů probíhajících v jejím bezprostředním okolí, a to jak z dob napoleonských válek roku 1809 a 1813, tak prusko-rakouské války roku 1866.  Poznají také vývoj pevnostního dělostřelectva v 19. století, pevnostní posádku Terezína a budou moci porovnat moderní fortové opevnění s dalším podobným opevněním na území ČR.

Závěr díla obsahuje katalog všech pevnostních objektů patřících k Terezínu, které byly vybudovány v okolí pevnosti v 19. století. Kniha obsahuje přes 300 příloh; některé dobové plány jsou publikovány vůbec poprvé. Publikace přináší řadu dosud nezveřejněných informací.

Cena knihy je 360 Kč a můžete si ji objednat v e-shopu, nebo zakoupit na prodejně v Nové budově Národního muzea - Praha 1, Vinohradská 1.

http://www.nm.cz/
 

 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz