YIT ZAHÁJILA PROJEKT KORU VINOHRADSKÁ

Developerská společnost YIT spustila 1. listopadu výstavbu a předprodej bytů v rámci svého nového projektu Koru Vinohradská. Sedmipodlažní dům s 59 novými byty ve finském stylu vyroste na rozhraní městských částí Vinohrady a Strašnice. Kromě nabídky bydlení zahrne i prostory ke komerčnímu využití. Dokončení výstavby YIT plánuje na podzim roku 2019.  

„Spuštěním předprodeje bytů v novém projektu Koru Vinohradská rozšiřujeme naši aktuální nabídku bydlení o lukrativní pražskou lokalitu, která je nejen příjemným a klidným místem k životu, ale nabízí i bohatou občanskou vybavenost pulzující metropole. Naším cílem je vytvořit moderní budovu s kvalitními nízkoenergetickými byty, jež bude plně v souladu se stávající zástavbou,“ uvádí Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo. 

Sedmipodlažní dům vznikne na místě bývalého parkoviště na pomezí městských částí Vinohrady a Strašnice. Celkem nabídne 59 nízkoenergetických bytových jednotek v dispozicích 1+kk až 5+kk o velikostech od 32 m2 po 143 m2. Předzahrádky v přízemí budou tvořit polootevřený zelený vnitroblok novostavby. K bytům v nejvyšším patře náleží prostorné terasy, jednotky v dalších patrech budou mít velké prosklené balkony. Východní strana objektu bude směřovat do zeleně Vinohradského hřbitova. Součástí projektu je i dvoupodlažní podzemní parkoviště s dostatkem parkovacích míst pro všechny rezidenty. YIT také počítá s využitím přízemních prostor ke komerčním účelům v duchu designových obchodů na Vinohradské třídě. 

Střídmý design v souladu s okolím 
Architektonické řešení domu pochází z dílny ateliéru Hlaváček a Partner. Půdorys stavby je s ohledem k nárožnímu charakteru prostranství navržen ve tvaru písmene „L“. Samotná koncepce budovy pak zohledňuje zejména okolní zástavbu a celkový ráz klidné lokality v blízkosti Vinohradského hřbitova. Fasády objektu jsou proto laděny do střídmých světlých a bílých odstínů a po celé ploše jim vévodí jednoduché prosklené balkony s tmavými a šedými konstrukcemi zábradlí a rámů oken. „Neutrální materiály a jemné decentní odstíny odpovídají elegantnímu, uměřenému rázu domu a reprezentují tak důstojný a střízlivý přístup k jeho začleňování do stávajícího prostoru,“ uvádí architekt Martin Hlaváček z ateliéru Hlaváček a Partner. Celkové provedení a volba barevných kombinací jsou navíc již tradičně v souladu s principy severského designu a architektury, které charakterizují všechny projekty YIT a mezi něž patří také nadčasovost a funkčnost.       

Bydlení na dobré adrese
Koru Vinohradská vyroste v ulici Za Strašnickou vozovnou, která kolmo navazuje na Vinohradskou třídu. Budoucí obyvatelé tak budou obklopeni obchody, restauracemi, volnočasovými areály a parky. V okolí se dále nachází mnoho škol a školek i Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Sportovci a milovníci přírody uvítají blízkost Hostivařské přehrady, Malešického lesa či Hamerského rybníku. Lokalita se vedle bohatého občanského zázemí pyšní i výbornou dostupností. Tramvají trvá cesta do centra města přibližně 15 minut, stanice metra Strašnická je vzdálena 10 minut pěšky. Nedaleko se nachází i městský okruh a železniční zastávka Praha-Strašnice.