Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Z čeho mají jednatelé společností od roku 2014 největší strach?

8. 09 2015 | Vraťme se na chvíli zpět do roku 2014. Jistě na něj řada podnikatelů vzpomíná díky NOZ a jeho zákonu o korporacích - jednatel musí řídit svoji společnost jako řádný hospodář. Každý podnikatel - jednatel od té doby nese riziko krize, nebo chybného rozhodnutí na svých vlastních bedrech. Nikdy bohužel nedokážeme ovlivnit to, zda se nezhroutí trh, či nezvolíme špatného odběratele. Také nám může zlomit vaz špatně vybraný klíčový člověk ve firmě.

Za všechna tato rizika dle NOZ můžeme tvrdě zaplatit. Řada podnikatelů však nezaznamenala, že se v naší zemi ten samý rok zároveň schválilo zajímavé řešení pro tuto problematiku. Řešení, které úspěšně funguje desítky let po celém světě. Vyčlenění vlastního majetku skrz Svěřenské fondy. 
 
Ano, za všechny své chyby jednatele, kterých se dopustíte ve své společnosti, zaplatíte. Ne však majetkem, který máte vyčleněný v tomto fondu, který je samostatným právním subjektem, na který se vztahují právní předpisy.
 
Nespornou výhodou svěřenského fondu je, že zakladatel, v naprosté anonymitě, vyčlení svůj majetek správci - například zvolí svého advokáta, daňového poradce, či účetní. Od této chvíle se Váš majetek - ať už Váš dům, vůz, či finanční prostředky stávají nedotknutelnými před kteroukoliv třetí osobou, která má na vás vedenou pohledávku, či exekucí.
 
Pokud však svolíte i k tomu, aby Váš správce zplnomocnil profesionálního správce fondu - například společnost Invest & Property Consulting s. r. o., můžete se dočkat i zajímavého zhodnocení Vašeho finančního vkladu ve Vašem Svěřenském fondu.
 

Diskuse

 
.

Speciály

Naše magazíny

Novinky ze světa bydlení, aut, techniky ...

Modelky Fashion Models , více na www.fashion-models.cz