Ženy sobě: Dny plné inspirace a ženské energie

V dnešní době musí ženy zastoupit ženskou (a často i mužskou roli) s plným nasazením. Očekává se od nich, že budou stále plné energie, oplývat úsměvy, budou skvělé matky a zároveň si budovat kariéru.  Očekává se to stejné i od mužů? A pokud ano, děje se to za stejných podmínek? Změnit to můžete již brzy, a to na 6. ročníku Equal Pay Day (Den rovnosti platů), který se koná ve dnech 17. a 18. dubna v Clarion Congress Hotel Prague. Přijďte se nechat inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními a v neposlední řadě i praktickými radami.

Ještě před sto lety neměly ženy zdaleka taková práva, jaká mají dnes. Nabytím těchto práv ženy získaly i něco jiného, a to možnost být nezávislá. Z této možnosti se ale postupem času stalo očekávání, které se přidalo ke všem dalším rolím, které žena musela zastávat stejně tak dříve jako dnes. I dříve se musela postarat o domácnost a o děti, v dnešní době si však k tomu přibrala i schopnost mít kariéru a stejné pracovní příležitosti jako muži. Proč jim tedy není dovoleno budovat si svoji nezávislost se vším všudy? Proč jsou jim odpírány stejné finanční podmínky za tutéž práci, kterou vykonávají muži?
 
Česká republika je v Evropě na posledních příčkách v rovnosti platů mužů a žen, a proto se Equal Pay Day týká i nás. „Když jsme v roce 2010 pořádaly první ročník této akce, byl rozdíl v platech mezi muži a ženami 26,2%. Za necelých 6 let tedy klesl o 4 %. Naším cílem je, aby se tento rozdíl stále zmenšoval a ženy se staly ekonomicky nezávislými,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women. 
Je potřeba si uvědomit, že ženy hrají zásadní úlohu v evropské zaměstnanosti a hospodářském růstu a jejich dovednosti a talent jsou pro ekonomický a hospodářský rozvoj nezbytné. Na rovnost v odměňování za jejich práci se ale stále jaksi „zapomíná“. Přitom odstranění rozdílů v odměňování přinese prospěch i jejich zaměstnancům, a tím i celé společnosti, protože ženy budou mít kromě nové motivace i možnost lépe zúročit své schopnosti a znalosti.
Proč by to tedy nemohl změnit právě blížící se Den rovnosti platů? Equal Pay Day postaví před ženy otázky typu jak sladit kariéru s rodinou, čím zaujmout vytouženého zaměstnance apod. EPD však nevyřkne pouze otázky, ale pokusí se na ně nalézt i odpovědi.
 
Akce je letos poprvé dvoudenní, přináší cenné informace nejen všem ženám, které se chtějí osamostatnit, seberealizovat se, být nezávislá na trhu práce a umět své schopnosti a znalosti opravdu zúročit, ale je určena také pro management a vlastníky firem, HR odborníky, CSR odborníky, aktivní ženy v kariéře a podnikatelky a profesionálky. 
 
Dny plné ženské energie odstartuje v pátek v 8:45 prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women Lenka Šťastná a vystoupí na ní mimo jiné i další inspirativní a silná žena, Mgr. Věra Jourová, česká politička, podnikatelka a právnička, která od listopadu 2014 působí jako komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi. Dozvíme se ale i inspirující příběh Shigeri Takamatsu, marketingové ředitelky v Cartieru, i to, jak tato světově úspěšná manažerka vyřešila známé dilema rodina a kariéra.  
 
„Příběhy žen v kontextu jejich životních zkušeností a současné kariéry je to, co bychom chtěly nabídnout především. Chceme propojit ženy dohromady, ty které už určitou cestu ve svém životě prošly, mohou usnadnit život svým následovnicím. A na to se zaměřuje jak konference, tak hlavně druhý den, který je věnován mentoringu“ vysvětluje prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women Praha II (BPW) Lenka Šťastná.
 
Sobotní setkání s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami, tzv. speed mentoring, bude zahájen v 8:30 registrací a již v 9:00 se společně sejdeme u kulatých stolů, kde spolu s mentorkami budete moci diskutovat na nejrůznější témata. Letošní ročník nabídne celkem 5 mentoringových bloků a 60 mentorek, mezi nimiž se objeví významné ženy českého byznysu ze státní i soukromé sféry, jako například Drahomíra Mandíková, Ředitelka firemních vztahů a komunikace pro Českou a Slovenskou republika v Plzeňském Prazdroji, Barbora Chuecos, Generální ředitelka Mary Kay pro Českou a Slovenskou republiku nebo Radmila Pinkavová Jirkovská, Ředitelka sekce řízení lidských zdrojů CET 21 spol. s.r.o. a mnohé další. Mentoring je určen pro všechny ženy, které mají zájem rozvíjet svůj profesní, ale i osobní potenciál.
 
Přijďte podpořit ženy v jejich ekonomické nezávislosti, vydobýt jim skutečně stejná práva a podmínky, vybudovat v nich zdravou sebedůvěru a probudit jejich sílu a energii. To vše zabalené do dvou dnů plných novinek, zkušeností a inspirace.
 
Akci pořádá nezisková organizace Business & Professional Women ČR. 
 
Další informace můžete průběžně získávat na www.equalpayday.cz nebo https://www.facebook.com/equal.pay.day.czech
 
 
Pořadatel akce: 
 
Pořadatelem akce Equal Pay Day je nezisková organizace Business & Professional Women Praha II (BPW), která formou mentoringu, vzdělávání a networkingu pomáhá rozvíjet profesní potenciál žen podnikatelek a manažerek na všech úrovních a podporuje jejich ekonomickou nezávislost. Business & Professional Women Praha II je samostatným klubem celosvětové organizace Business & Professional Women International, která byla založena už ve 30. letech minulého století a znovuobnovená v roce 1951. V současnosti existuje ve více než 90 zemích na celém světě a má své zastoupení v OSN a v Radě Evropy.