Programy pro veřejnost v Národním muzeu - Českém muzeu hudby

Sobotní programy pro prarodiče a rodiče s dětmiARTETERAPIE – MALUJEME S HUDBOU A ŢIVLY pro rodiče s dětmi do 12 letsobota 12. 2., 12. 3. od 14:00Ve výtvarném projevu dochází přirozeným způsobem k vyjadřování vnitřních pocitů i postojů a proto - bez ohledu na množství výtvarného nadání - lze výsledná díla nahlížet jako sondu do nitra autora. Atraktivní výtvarný program s hudební kulisou je veden malířem a zkušeným arteterapeutem Vladimírem Kiseljovem.

Sobotní programy pro prarodiče a rodiče s dětmi

ARTETERAPIE – MALUJEME S HUDBOU A ŢIVLY pro rodiče s dětmi do 12 let

sobota 12. 2., 12. 3. od 14:00

Ve výtvarném projevu dochází přirozeným způsobem k vyjadřování vnitřních pocitů i postojů a proto - bez ohledu na množství výtvarného nadání - lze výsledná díla nahlížet jako sondu do nitra autora. Atraktivní výtvarný program s hudební kulisou je veden malířem a zkušeným arteterapeutem Vladimírem Kiseljovem.
Program začíná ve 14 hodin a je určen pro skupinu max. 20 lidí, délka malování je 2 hodiny, následuje 1 hodina diskuze a reflexe díla. Účastnický poplatek 400 Kč (1 rodič + 1 dítě). Materiál pro malbu (papír, štětce, barvy a pastely) je zahrnut v ceně. www.kiseljov.ic.cz

MASOPUST DRŢÍME, NIC SE NEVADÍME, POSPOLU…

sobota 19. 2. od 14:00

Hudebně-pohybová a výtvarná dílna pro rodiny s dětmi od 5 do 12 let, ve které se dozvíme, kdo to byl medvědář s medvědem, klisna, kobyla nebo Lucka, i jaké další maškary byly nezbytné pro maškarní průvod. Seznámíme se s některými masopustními tradicemi a zvyky, při kterých se i muzikanti dopouštěli mnohých veselých kousků. Společně pak připravíme masky a naučíme se písničky, které budou celý masopustní rej doprovázet. Průvodem masek pak celé odpoledne zakončíme. Doba trvání cca 90 minut. Program lektorky Lenka Pospíšilové začíná ve 14 hodin. Vstupné: 50 Kč za 1 osobu.

VRBY SE NÁM ZELENAJÍ, RADUJME SE, VESELME SE!

sobota 19. 3. od 14:00

Hudebně-pohybová dílna pro rodiče s dětmi ve věku od 5 do 12 let, ve které přivítáme jaro a velikonoční svátky písničkami a říkadly. Připomeneme si zvyk vynášení Morany říkadlem „Přišlo jaro do vsi, kde jsi zimo, kde jsi“ a pochováme zimu. Na závěr si ozdobíme březový proutek jako symbol jara. Dílnu vede lektorka Lenka Pospíšilová. Doba trvání cca 90 minut. Vstupné: 50 Kč za 1 osobu.
Objednávky na tel. 257 257 738 nebo na e-mailu: musicmuseum_pr@nm.cz
Národní muzeum - České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1

Programy pro veřejnost

ARTETERAPIE – MALUJEME S HUDBOU A ŢIVLY

pátek 11. 2., 11. 3. od 17:00

Ve výtvarném projevu dochází přirozeným způsobem k vyjadřování vnitřních pocitů i postojů a proto - bez ohledu na množství výtvarného nadání - lze výsledná díla nahlížet jako sondu do nitra autora. Atraktivní výtvarný program s hudební kulisou je veden malířem a zkušeným arteterapeutem Vladimírem Kiseljovem. Program začíná v 17 hodin a je určen pro skupinu max. 20 lidí, délka malování je 2 hodiny, následuje 1 hodina diskuze a reflexe díla. Účastnický poplatek 400 Kč (1 rodič + 1 dítě). Materiál pro malbu (papír, štětce, barvy a pastely) je zahrnut v ceně. www.kiseljov.ic.cz

HODINA TANCE Z DOBY BEATLES PRO MLÁDEŢ - NATÁHNĚTE ROURY, VYŢEŇTE DRDOLY!

úterý 22. 2., 22.3. od 16:00
sobota 26. 2, 19. 3. od 18:00

Dvouhodinový program je součástí doprovodných akcí k probíhající výstavě Beatlemánie!.
Vypravte se do doby Beatles prostřednictvím swingu, jivu, twistu a chytlavých melodií z poloviny 20. století. Jednorázová taneční lekce pro ty, kteří chtějí oprášit svoje taneční umění a dobře se bavit, proběhne v úterý od 16 hodin a v sobotu od 18 hodin. Doporučujeme pohodlné a pevné boty sebou. Vstupné pro pár je 140 Kč.
Bliţší informace a rezervace na tel. 257 257 738 a na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz.
Národní muzeum - České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1

Programy pro první stupeň základních škol

CESTA KOLEM SVĚTA

pátek 18. 2., 23.2., 18.3., 23.3, 8.4., 15. 4.

Pojďte se s námi podívat, jak tráví děti svůj volný čas na jiných kontinentech Hudebně-pohybová dílna pro děti ve věku od 5 do 12 let, ve které se naučíte některé hry, jimiž si děti krátí volný čas na jiných kontinentech, a na vlastní kůži si je vyzkoušíte. Setkáme se i s autentickými jazyky, které dokreslí atmosféru různorodého prostředí. K dispozici jsou různé hudební nástroje, na které si mohou děti zahrát, a rekvizity, jež dokreslují odlišná prostředí, ve kterých se pohybujeme. Doba trvání 90 minut, začátek od 9:00 a od 10:30, kapacita 50 dětí, účastnický poplatek 60 Kč/ dítě.

HUDEBNÍ DÍLNA AKTIVNÍHO POSLECHU

pátek 25. 2, 18.3.

Program je určen pro děti ve věku od 6 do 10 let. Nejrůznější skladby z „vážné“, etnické i jazzové hudby jsou představovány v překvapivém kontextu s jinými hudebně-pohybovými i výtvarnými aktivitami. Při slavné předehře z opery Carmen George Bizeta se ocitneme přímo mezi hráči symfonického orchestru a vyzkoušíme si na vlastní kůži, jaké to je zahrát si v takovémto tělese. Po té si zkusíme hru na nejrůznější bicí nástroje a společně doprovodíme slavného francouzského flétnistu Jamese Golwaye hrajícího na zlatou flétnu. Seznámíme se s technikou houslového pizzicata, která nám umožní proniknout do tajů houslové hry a alespoň na chvíli se také v houslisty proměnit a zahrát si ve smyčcovému orchestru. Nakonec se ponoříme do Akvária Camill Saint-Saense, abychom mohli pořídit drobný hudebně-výtvarný dokument o životě pod vodou. Délka trvání 90 min, začátek od 9:00 a od 10:30, kapacita 50 dětí, účastnický poplatek 60 Kč/ dítě.

HUDEBNĚ-DRAMATICKÁ DÍLNA „ŠAMAN“

termíny dle domluvy

Hudebně-dramatická dílna pro děti ve věku od 5 do 12 let. Dříve, než se děti pustí do zaříkávání, vyvolávání deště, bojových tanců a bubnování, si patřičně šamansky pomalují obličeje. Program má za cíl naučit děti intenzivněji prožívat a vnímat hudbu, a to za pomoci her, vyťukávání vlastního tepu a dechu a hraním na bicí nástroje. Kapacita 20 dětí, doba trvání 55 minut, cena 60 Kč/dítě.
Národní muzeum - České muzeum hudby, Karmelitská 2, Praha 1

Programy pro druhý stupeň základních škol

THE BEATLES A 60. LÉTA – KONCERT THE BUGLES

pondělí 14.2., úterý 15. 3.

Program je určen pro ţáky 2. stupně základních škol i pro studenty škol středních, které seznámí s historií skupiny The Beatles, představí mnohé ze známých skladeb a vysvětlí okolnosti jejich vzniku i obsah. V hlavní roli bude jedna z nejlepších revivalových kapel – The Bugles, která se postará o věrohodný a intenzivní zážitek. Délka trvání 60 min, začátek od 8:30 a od 10:15, kapacita je 150 dětí, účastnický poplatek 60 Kč/ dítě,v kombinaci s prohlídkou výstavy Beatlemánie! je poplatek 90 Kč.

MUZIKOTERAPIE

termíny dle domluvy

Program pro ţáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol a gymnázií. Cílem tohoto hodinového programu je využít zvuk a hudbu k uvolnění stresu a napětí. Účastnický poplatek 60 Kč, kapacita 30 účastníků
Bliţší informace a rezervace na tel. 257 257 738 a na e-mailové adrese musicmuseum_pr@nm.cz.