„Sadař“ Jan Vičar

Nová, tentokrát lehce erotická, výstava jednoho z našich nejzajímavějších grafiků Jana Vičara se jmenuje Sadař.

Stěžejním dílem přírodně-smyslné série je několikametrový barevný dřevořez, který doplňují grafické práce menších formátů. Vičar v nich představí nejen svou erbovní techniku - linoryt - ale také tisky z umělé folie. Všechny realisticky vedené obrazy zachycují epizody ze sadařova života. Ovoce, sex a oblaka… smyslné představy nebo skutečnost?

Kdy? 9. března — 31. března 2011

Galerie Havelka se nachází nedaleko Havelského tržiště, naproti vstupu do románského kostela Sv. Martina, známého též při stavbě městských hradeb jako "Martin ve zdi".

Galerie Havelka nabízí nevšední umělecký prostor pro mladší, ale i další generace výtvarníků a sklářů. Základní okruh českých vystavujících umělců, převážně absolventů vysokých uměleckých škol, především Vysoké školy uměleckoprůmyslové, za malbu a grafiku tvoří: Jan Hísek, Kryštof Krejča, Roman Hudziec, Vít Soukup, Eliška Pokorná, Patrik Hábl a další.

Tavenou a skleněnou plastiku reprezentují mistři světově uznávaní, dále vynikající čeští skláři a studenti ze sklářského atelieru Kopeckého školy ale i mladí, nadějní skláři: Prof. Vladimír Kopecký, Ladislav Oliva sr., Petr Vlček, Ladislav Oliva jr., Eva Vlčková, Anna Polanská, Lada Semecká, Martin Hlubuček, Barbora Křivská a Tomáš Košťál.

http://www.galeriehavelka.cz