DĚCKA JSOU V POHODĚ, NA SILVESTRA A NA ZLATÝCH GLÓBECH

V lednu vstupuje do kin film s hvězdným hereckým obsazením, vyprávějící o „zvláštní“ rodině – dvě matky (Annette Bening a Julianne Moore) vychovávají dvě děti (Mia Wasikovska a Josh Hutcherson). Když děti dospějí, rozhodnou se vyhledat svého biologického otce – dárce spermatu (Mark Ruffalo) a začlenit ho do rodiny.

4 nominace na Glóby

Před pár dny byly vyhlášeny nominace na Zlaté glóby. Film Děcka jsou v pohodě získal hned čtyři. První je nominace v sekci Nejlepší film – komedie či muzikál, druhá za scénář (Lisa Cholodenko a Stuart Blumberg). I obě představitelky matek (Annette Bening a Julianne Moore) získaly nominaci na Zlaté glóby v sekci Nejlepší herečka. Z filmového šťastného páru se tak stávají soupeřky při udílení cen. Vyhlášení Zlatých glóbů proběhne 16. ledna 2011.

Silvestrovské předpremiéry v síti Cinestar

Film Děcka jsou v pohodě vstupuje do kin 6. ledna 2011. Již před tímto datem ovšem budou mít diváci šanci tento snímek zhlédnout. Síť multiplexů Cinestar připravila speciální předpremiérové silvestrovské projekce filmu Děcka jsou v pohodě. Tyto exkluzivní projekce proběhnou 31. 12. v Cinestar v těchto městech: Praha (Anděl), Hradec Králové, Pardubice, Liberec, České Budějovice, Olomouc a Ostrava.
Diváci tak mají možnost se ze zasněženého studeného města přenést do slunné Kalifornie a strávit s touto komedií pěkný začátek silvestrovské noci.

"Děcka jsou v pohodě jsou odlehčený snímek, který diváka pohltí svou příjemnou atmosférou. Není však přitom vůbec banální, nudný nebo zbytečný. Zkrátka ideální kandidát na poslední film tohoto roku, jehož kvalitu potvrzují i aktuálně oznámené čtyři nominace na Zlaté glóby. Diváci, kteří mají na Silvestra jiné plány a nestihnou tak předpremiérové projekce, nemusí zoufat, protože Děcka jsou v pohodě se v kinech objeví hned 6. ledna - tedy jako jeden z prvních filmů roku 2011 v českých kinech,"  láká na výpravu do kina zástupce distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

Děti lesbických párů v USA jsou v pohodě

Výchova dětí homosexuálními páry není v ČR příliš diskutovaným tématem, a pokud na tuto problematiku média občas narazí, rozhodně se nejedná otevřenou diskusi bez předsudků. Legální možnost výchovy potomka párů stejného pohlaví v ČR neexistuje. Existuje ale řada zahraničních studií tohoto fenoménu, které vykazují zajímavé závěry.

Server psychologie.cz uvádí například zajímavou informaci, vycházející z dlouhodobého obsáhlého výzkumu, který provedl americký časopis dětských lékařů Pediatric. Výzkum sledoval 154 dětí lesbických párů (které byly počaty umělým oplodněním), od narození po dosažení věku 17 let.
Z výzkumu vyplynulo, že lesbičky jsou ve výchově dětí úspěšnější, než běžní rodiče – jejich děti jsou společenštější, dosahují lepších výsledků ve škole a mají méně problémů se zákonem.
Čím to je? Důvod tohoto zajímavého výsledku není zcela zřejmý, nabízí se například vysvětlení, že tyto děti byly zcela jistě chtěné (leckdy přímo vybojované), a proto se jim matky více věnují, méně je trestají apod.
A jak je to u nás?
Přestože se obecně soudí, že výchova dětí homosexuálními páry je zcela bez problému, legálně stále tato možnost chybí – páry stejného pohlaví nemají možnost umělého oplodnění ani adopce (a to ani jako pár, ani individuálně).

Posoudit, jak jsou děcka v pohodě, můžete v kinech od 6. ledna 2011.

Více informací najdete na www.aerofilms.cz/deckavpohode

Trailer ke zhlédnutí zde - http://www.youtube.com/watch?v=6JnMNYmfICc