JAMIE CULLUM: SOLO na plátnech kin

Britský Cheltenham Jazz Festival se chystá oslavit návrat mladičké jazzové superstar Jamieho Culluma nečekaným způsobem: Jamie se sice ujal role hostujícího ředitele tohoto festivalu, ale zároveň bude jeho vyprodaný festivalový koncert přenášen živě do více než 40 kin po celé Británii, Irsku a Evropě.

Takzvaného „Sinatru v teniskách“, kterého jsme měli možnost slyšet v Čechách prozatím jen jednou, opět uslyšíme již v neděli 1. května od 21:30h.

„Mám ze spolupráce s Cheltenhamským jazzovým festivalem a Jamiem Cullumem obrovskou radost a těší mě, že můžeme přinést jazzovou hudbu divákům po celé Evropě v přímém přenosu. Společnost Aerofilms se v posledních několika letech zabývá distribucí operních, činoherních a baletních přenosů, a je skvělé, že teď do svého portfolia můžeme zařadit i umělce Jamieho formátu,“ říká Jiří Šebesta z Aerofilms.

Jamie zahraje exkluzivní set složený z klasiky, jeho posluchačsky nejoblíbenějších skladeb a v neposlední řadě materiálu, který dosud nikde neuveřejnil. Přímý přenos jeho koncertu nabízí jedinečnou příležitost tisícům jazzových fanoušků od Edinburghu po Berlín zažít kouzlo jednoho z nejlepších jazzových festivalů současnosti v přímém satelitním přenosu na plátnech kin. Zároveň to bude poprvé, co Jamie při koncertě využije webové sociální sítě Twitter, jejímž prostřednictvím bude aktivně komunikovat s fanoušky po celé zemi.

Jamie o této výjimečné hudební události řekl:
„Cheltenhamský festival mám rád zejména proto, že se na něm pokaždé snaží udělat něco nového. Už se moc těším, až budu hrát v přímém přenosu pro posluchače v celé Británii a Evropě. Je to skvělá možnost, jak lidem aspoň částečně zprostředkovat festivalovou atmosféru, ať jsou kdekoliv. A třeba to i některé přiměje k tomu, aby se příští rok přijeli na celý festival podívat osobně.“

Ian George, výkonný ředitel Cheltenham Jazz Festivalu k tomu dodává:
„Jsme nesmírně potěšeni tím, že divákům poprvé v historii našeho festivalu můžeme zprostředkovat přímý přenos do kin. Festival se díky špičkovým interpretům těší vynikající pověsti a nic nám nemůže udělat větší radost, než rozšíření našeho publika o diváky přímého přenosu. Jamie Cullum je naším hostujícím ředitelem a obrovským fanouškem, a proto jsme nemohli vybrat lepší událost než jeho sólový koncert, abychom lidem po celé zemi ukázali, jak úchvatná, inspirativní a povznášející může být jazzová hudba. Už se nemohu dočkat, až cheltenhamský zvuk dolehne k uším tisíců posluchačů po celé zemi, kteří si jej budou moci vychutnat živě ve svém oblíbeném kině.“

www.aerofilms.cz