Projekt Cikánka se úspěšně přehoupl do druhé etapy.

Projekt Cikánka, vyrůstající v klidné vilové čtvrti pražských Stodůlek, se úspěšně přehoupl do druhé etapy. V té první bylo postaveno a prodáno 8 moderních dvoupodlažních vil, dalších deset bude vybudováno ve druhé etapě. Projekt Cikánka realizuje developerská společnost Bouwfonds ČR bytová výstavba na Praze 13, uprostřed vilové zástavby. 18 moderních vil bylo navrženo tak, aby svým konceptem zapadaly do charakteru lokality a nabízely bydlení v klidu a soukromí rezidenční čtvrti. V současnosti je dokončena první etapa, která čítá 8 domů. Výstavba dalších deseti byla zahájena a dokončení celého projektu je plánováno v průběhu roku 2011.

„Nabízíme moderní bydlení s originální architekturou, které si postupně nachází své příznivce. Všechny domy z první etapy jsou vyprodány a pozvolna zabydlovány. Potenciální kupci se již zajímají o další a momentálně máme z druhé etapy rezervovány 4 vily,“ konstatuje Petr Kouřil, ředitel společnosti Bouwfonds. A dodává: „Kromě osobitého architektonického pojetí, do kterého se člověk musí zamilovat, klienti oceňují právě lokalitu. Jde o oblast mezi rodinnými domky a zahradami, která poskytuje veškerý komfort pro pohodlné bydlení. Klid a zeleň jsou samozřejmostí, přitom v dosahu se nachází veškerá občanská vybavenost. Navíc, do centra města dojedete za 20 minut a nákupní zóna Zličín je vzdálena pouhých 5 minut. Právě spojení kvalitního bydlení, příjemného prostředí a snadné dostupnosti je to, co dnešní člověk od svého nového domova očekává.“ Nedaleko se nachází i oblíbená a vyhledávaná přírodní rezervace Prokopské údolí, která láká k relaxačním vycházkám nebo sportovním vyjížďkám na kole.

Vily jsou realizovány ve 4 základních typech, které se liší vnitřní dispozicí domů, způsobem umístění do terénu a velikostí domů. Ta se pohybuje od 132 m2 do 161 m2 a nabízí dispozici 4+kk nebo 5+kk. Ve druhé etapě se nabízí vily o velikostech 132 m2 a 144 m2. Domy jsou stavěny na samostatných pozemcích o rozměrech od 368 m2 do 805 m2. Ty na sebe ale navazují a tvoří jeden prostorový celek. V jeho středu je vytvořeno malé náměstíčko se stromy, které přispívá k útulnému bydlení.

Architektonické  řešení pochází od architektů Studia ADR, kteří kladli důraz zejména na čistotu formy a její provázanost s barevným řešením. Fasády jsou světle hnědé nebo šedé. Základní hmoty jsou přísně geometrické, čímž je dosaženo maximálního využití vnitřních prostor. Všechny čtyři prostorové varianty vycházejí z obdobných principů a typologických zásad. Cílem je maximální vyzdvižení funkce hlavních obytných prostor navazujících na zahrady, jejichž kvalita je pro harmonické bydlení rozhodující. Všechny typy domů mají jednotný moderní a originální architektonický výraz. Interiéry nabízejí vysoké standardy, např. třívrstvé dřevěné podlahy, akátové dřevo na terasách, podlahové konvektory, dveře Sapeli Elegant, obklady a dlažby Rako, vany Kaldewei, umyvadla Keramag, klozety Roca, baterie Faris apod. Ztvárněním exteriérů i interiérů splňují vily Cikánka požadavky náročnějšího klienta.

O Bouwfonds ČR bytová výstavba s.r.o.

Společnost Bouwfonds ČR bytová výstavba s.r.o. je dceřinou společností  největší nizozemské developerské  firmy, Bouwfonds Property Development. V České republice začala fungovat v roce 1995. Již 15 let přináší na český trh kvalitní bydlení za příznivé ceny inspirované šedesátiletou tradicí a zkušenostmi mateřské společnosti. Za dobu svého působení realizovala téměř 1000 jednotek a celková výše investic v České republice se blíží 2 miliardám Kč. Společnost Bouwfonds se soustředí na výstavbu obytných souborů 
v různých lokalitách na našem území. Mezi realizované projekty patří například obytné soubory v Berouně, Brně, Havlíčkově Brodě, Hlinsku, Dačicích a Kutné Hoře, ale především rozsáhlá výstavba bytových domů 
a samostatných i řadových rodinných domků v Jihlavě v projektu Dolina. Zde Bouwfonds postavila téměř 700 jednotek pro bydlení a proměnila tak lokalitu Dolina na moderní rezidenční čtvrť. Momentálně společnost Bouwfonds realizuje poslední etapu jihlavské Doliny, projekt v Brně a dva pražské projekty – vily Cikánka 
a bytové domy Biografy Barrandov. Další projekty společnost připravuje v Ostravě, Hradci Králové 
a v Pardubicích

Bouwfonds ve světě

Společnost Bouwfonds byla založena již v roce 1946 a úspěšně zkombinovala stavbu bytů a poskytování půjček. Kombinace se osvědčila a firma se vypracovala na předního holandského developera. Dnes je Bouwfonds Property Development N. V. největší nizozemskou developerskou společností, jejíž celosvětový roční objem prodaných bytů činí více než 10 tisíc. Je součástí jedné z největších holandských finančních skupin Rabobank, držitele nejvyššího možného ratingu AAA. Bouwfonds aktuálně působí ve 12 zemích Evropy – v Nizozemí, Francii, Německu, Belgii, Lucembursku, Španělsku, Dánsku, Finsku, Švédsku a ve střední Evropě kromě České republiky také v Maďarsku a na Slovensku.