JARMARK A VÝSTAVA PRO AMELII V GALERII KUSKOVU

Galerie KusKovu je dlouholetým partnerem občanského sdružení Amelie, které rozvíjí programy psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. V letošním předvánočním čase připravujeme prodejní akce na podporu Centra Amelie Praha 8. Všichni jsou srdečně zváni na prodejní prezentaci šperku, módy, designu, kosmetiky, ochutnávku moravských vín z rodinného vinařství a výstavu obrazů. Seznámíte se zde také s nabídkou centra Amelie.

JARMARK PRO AMELII
Sobota 11. 12. 2010 od 10 do 18 hod.

Vedle klasické „kovové“ stálé expozice Galerie KusKovu, ve které najdete šperky, kované plastiky a užité umění, nabídne Jarmark také práce výtvarníků pracujících s jinými materiály.

Prezentovat se budou:
Dagmar Štrosová, Luckywaste - šperky – www. luckywaste.cz
Daniela Walterová, deesign - látkové tašky a doplňky - www.deesign.cz
Kateřina Šlehoferová – šperky
Kateřina Bel Jeřábková – šperky - www.katkabeljerabkova.estranky.cz
Lenka Krotilová – šperky
Marek Dobeš, Živá hlína - keramika - www.zivahlina.cz
Silvia Škrášková - móda a doplňky - www.kuskovu.cz/fotogalerie
Táňa Kubenová - kosmetika Mary Kay
Ochutnávka vín – rodinné vinařství Petratur - www.vinarstvipetratur.cz

VÝSTAVA PRO AMELII
INGRID JAMRICHOVÁ : „Dobře se nám spolu mlčelo“ – výstava obrazů (kombinovaná technika, olej)

Vernisáž výstavy 11. 12. od 19 hod.
Výstava od 12. do 23. 12. 2010, úterý – pátek 13.00 – 18.00

Ingrid Jamrichová (1960) se vlastní tvorbě začala intenzivně věnovat v roce 2003. Jedním z impulzů bylo překonání vážné nemoci. Výstava je koncipovaná jako retrospektiva obrazů, které dosud nebyly vystaveny. Vybrané obrazy bude možné zakoupit - výtěžek podpoří Centrum Amelie Praha 8.

Centrum Amelie, poskytuje od roku 2006 podporu a psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Krizovou intervenci, individuální a rodinná terapie, sociální služby: odborné poradenství a aktivizaci, formou tvořivých a relaxačních aktivit. Občanské sdružení Amelie rozvíjí také vzdělávání dobrovolníků a dobrovolnický program při onkologických klinikách. Stovky lidí z celé republiky, které zaskočila rakovina, využívají bezplatné služby Amelie, o.s.

Amelie o.s.
Šaldova 15
180 00 Praha 8
www. amelie-os.cz
amelie@amelie-os.cz

Galerie KusKovu ve své stálé expozici prezentuje umělecké předměty, šperky a užité umění z kovu a jeho kombinací s rozličnými materiály. KusKovu představuje díla a kousky převážně českých výtvarníků, uměleckých kovářů a šperkařů, ať již zkušených, nebo začínajících. Velký důraz klade zejména na originalitu a profesionální zpracování. Galerie pravidelně pořádá výstavy výtvarníků pracujících s kovem, ale i jinými materiály.

Galerie KusKovu
Biskupský dvůr 6
110 00 Praha 1
www.kuskovu.cz, info@kuskovu.cz, tel.: + 420 737 200 127