Speciální prohlídky na hvězdárně

Individuální (V.I.P.) prohlídka je speciální program určený zejména těm, kdo touží po mimořádném zážitku. Za odpovídající cenu nabízí hvězdárna exkluzivní (soukromou) návštěvu s projekcí pořadu dle vlastního výběru, prohlídkou všech pracovišť a časově neomezené pozorování noční oblohy v kopulích.

Po celou dobu se návštěvníkům věnuje profesionální astronom. Termín prohlídky je sjednáván individuálně a je možné jej přesouvat (odkládat) s ohledem na počasí.

Hlavním smyslem působení Štefánikovy hvězdárny je popularizace astronomie. Návštěvníkům nabízí širokou otevírací dobu 6 dní v týdnu po celý rok. Běžnou návštěvu v otevíracích hodinách není třeba předem objednávat. Během celé prohlídky se vám budou věnovat odborní průvodci.

Návštěva hvězdárny nabízí:

* stálou expozici věnovanou přehledu astronomie, historii, astronomickým přístrojům a fyzice doplněnou interaktivními exponáty, fyzikálními pokusy a multimediálním obsahem
* tematickou výstavu v historickém prostoru přízemí budovy
* pozorování oblohy velkými dalekohledy - probíhají kontinuálně po celou otevírací dobu. Ve dne se zaměřují na Slunce, po setmění na Měsíc, planety a hvězdnou oblohu (pozorování je možné pouze za jasného počasí a je doprovázeno odborným výkladem; při nepříznivých podmínkách je možná návštěva kopulí s demonstrací práce s přístroji)

www.observatory.cz