Soudní systém nemá moji důvěru. Nejen na základě mých osobních zkušeností, ale i ostatních lidí, uvedl v pořadu 360° předseda Sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura. „K demokracii nepatří jenom spravedlivý soud, ale i právo na rychlý a spravedlivý soud. Pakliže soudní systém není schopný rozhodnout o případech spousty občanů déle než deset let a ničí jim životy, to opravdu nefunguje,” pokračoval Okamura. „To, co jsme slyšeli, je opravdu šílené. Jeden z nejvyšších ústavních činitelů zpochybňuje důvěryhodnost českých soudů. To už se opravdu otřásá základ naší demokracie,“ soptil předseda TOP 09 Matěj Ondřej Havel.